36. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  18.05.2024 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

Mura

:

Rogaška

Sodniki: Bubek Alen (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Kondić Božo (4. sodnik) , Matoša Martin (5. sodnik) , Vidali Manuel (6. sodnik)

Prepoved nastopa: Ivan Šarić

Pred nami je zadnji krog letošnje izvedbe Prve lige Telemach. Nedelja bo prinesla odločitev o drugem mestu, sobota pa o boju za obstanek. Začenjamo (tudi) v Murski Soboti, kjer so z razpletom letošnje sezone precej nezadovoljni. "Tri, štiri minute so nas ločile od tega, da bi ostali v igri za Evropo. Škoda. Upamo, da bo naslednja sezona boljša," je pretekli konec tedna vtise strnil kar nekoliko resignirani Anton Žlogar. Ne moremo mu zameriti, da pogled že usmerja proti naslednjemu tekmovalnemu obdobju: četrto mesto je za črno-bele po remiju v Spodnji Šiški tudi v teoriji predaleč. Se bodo razočaranim navijačem odkupili z dobro predstavo proti Rogaški?

V prvem polčasu Muraši niso bili pretirano nevarni za nasprotnikova vrata, a so vtis popravili takoj po odmoru. Žan Trontelj je na svoj način potrdil zakon bivšega: ne z golom, temveč z asistenco. Kavčič je slabo ocenil let žoge, do katere je prišel njegov nekdanji soigralec. Trontljev predložek je v šišensko mrežo s peto pospravil Robert Čakš in se razveselil petega spomladanskega zadetka v črno-belem. Bo pri strelu tudi v soboto?

Zgodovina bo tokrat odločno na strani domačinov. Mura se je z Rogaško srečala šestkrat, od tega dvakrat še v drugoligaškem tekomvanju. V sezoni 2017/18 so Sobočani slavili tako doma (2:0) kot v gosteh (0:3). Tudi na prvih dveh letošnjih tekmah varovanci Oskarja Drobneta niso našli odgovora na prekmursko vprašanje (0:2 in 3:1). Marčevski obračun se je nato končal brez zadetkov, v pokalnem tekmovanju pa se je končno veselila tudi Rogaška.

ROGAŠKA

Vrag je odnesel šalo. Če je pred tedni vse kazalo, da bo Rogaška tudi naslednje leto nastopala med elito, je 90 minut pred koncem sezone položaj manj jasen. Slatinčani so v zadnjih dveh krogih porušili vse, kar so spomladi zgradili. Tri točke so prepustili neposrednima konkurentoma za obstanek, še posebej pa bo Oskarja Drobneta bolel nepričakovano visok poraz, ki jim ga je nazadnje zadal Aluminij. Spodbudno (in nezanemarljivo) je dejstvo, da imajo Šrajerci kljub vsemu usodo še vedno v svojih rokah. Prvoligaški status si lahko v soboto zagotovijo z zmago, v nasprotnem primeru pa bodo morali upati na radomeljski oziroma kidričevski neuspeh.

Tekma z Aluminijem je bila odločena že pred odhodom na odmor, je pa v drugem polčasu za tolažilni zadetek poskrbel kdo drug kot Patrik Mijić. O Hrvatovi vlogi v slatinškem boju za obstanek ni treba izgubljati besed. Zapišimo le, da je potem, ko se je pozimi pridružil četi iz steklarskega mesta, zbral že okroglih 10 golov. Tokratnim tekmecem je konec prejšnjega meseca dvakrat zabil in prispeval levji delež k uvrstitvi Rogaške v pokalni finale.

Kot zapisano, Patrika Mijića na gostovanja v Murski Soboti vežejo lepi spomini. Ko sta se zasedbi v črno-belem za preboj na zadnjo stopničko pokalnega tekmovanja pomerili aprila, je 25-letnik z zadetkom na koncu prvega ter na začetku drugega polčasa poskrbel za popoln preobrat (Mura je prek Maroše povedla v 20. minuti). Po dobri uri igre je izenačil Čakš, potnika v finale pa so odločile enajstmetrovke.