18.08.2024 | 2. SNL
Gorica do zmage v Kranju, Aluminij, Beltinci in Bilje ostajajo popolni

Nogometaši Gorice so bili po preobratu boljši od Triglava, Tolminci pa so slavili na Portovalu. Sosedski derbi preobratov so na Ptuju dobili Kidričani, najvišje zmage pa so se v Velenju veselili Beltinčani. Še druge zmage so se razveselili Biljenci.

Kranjčani in Goričani so pred kamerami Sportkluba odprli drugi krog, srečanje pa so bolje pričeli Primorci. Tekla je sedma minuta, ko so gostje izpeljali hiter protinapad, gostitelje je najprej rešil prečnik, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Nejc Močnik. Orli so še pred odmorom prišli do preobrata in vodstva. Alen Jurca je v 21. minuti sicer zaustavil kazenski udarec Luke Šušnjara, ki pa je uspešen iz drugega poskusa. V 37. minuti so se pri domačih veselili vodstva, pred golom Gorice je bil najspretnejši Toni Vinogradac. Drugi polčas je najprej ponudil novo izenačenje, v 67. minuti so se ga veselili Goričani, še drugič na tekmi in tretjič v sezoni pa je bil uspešen Nejc Močnik. Primorci so do treh točk prišli po zadetku v 88. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel rezervist Maj Blažič. V taboru Gorice so se razveselili prve zmage v letošnji sezoni, Triglav ostaja pri točki iz uvodnega kroga.

Toni Golem, trener NK Triglav Kranj: "Že takoj na začetku smo prejeli zadetek, vendar nam je že v prvem polčasu uspelo obrniti zgodbo in polčas zaključiti z rezultatom 2:1. Danes smo pred navijači pokazali slabo igro, ki je pripeljala do še slabšega rezultata. Lahko bi bilo neodločeno, vendar smo praktično sami sebi zabili zadnji gol. Gre za popolnoma za drugačno sliko, ki smo jo prikazali na pripravah. Morda smo podcenjevali ligo in mislili, da bodo rezultati prišli sami od sebe."

Do prvih točk so v Novem mestu prišli nogometaši Tolmina. Primorci so po golu Kalanija Almeide v 12. minuti dobili že prvi polčas, po dobri uri igre pa so podvojili svojo prednost, znova je v polno meril Kalani Almeida. V 83. minuti je zaostanek Krke z bele točke prepolovil Nik Kapun, to pa je bil tudi zadnji zadetek na srečanju. Tolminci so tekmo po rdečem kartonu Rastka Marsenića v izdihljajih tekme sklenili z deseterico mož na igrišču.

V sobotnem delu sporeda so bile odigrane štiri tekme, tudi sosedski derbi Ptujčanov in Kidričanov. Pred 750 gledalci so se prvi veselili v taboru Aluminija, v 19. minuti je mrežo nekdanjega kluba načel Tai Kmetec. Ob polčasu vseeno ni bilo ekipe v prednosti, saj so Ptujčani po strelu Nicka Hanika Horvata izenačili v 35. minuti srečanja. Za preobrat Drave je v osmi minuti nadaljevanja dvoboja zadel Simon Rogina, nato pa je na sceno stopil Emir Saitoski in poskrbel za nov preobrat. Poletni novinec v rdečem je v 64. minuti poravnal rezultat, le dobrih deset minut kasneje pa je s tretjim zadetkom sezone Kidričane popeljal še v novo vodstvo in končno zmago, drugo v letošnjem prvenstvu.

Saša Gajser, trener NK Drava Ptuj: "Mislim, da smo si glede na trud in prikazano igro zaslužili vsaj točko. Manjkajo nam še izkušnje, ki pa bodo prišle z naslednjimi tekmami."

Primorski spopad Biljencev in Dekančanov so dobili prvi, na prvi zadetek pa je bilo potrebno čakati do 56. minute. Gostitelje je v vodstvo popeljal Leon Marinič, četrt ure pred koncem srečanja pa je zmago črno-belih potrdil Eldin Koštić. Tudi Biljenci so se razveselili druge zmage v letošnji sezoni.

V Slovenski Bistrici je gostovala Ilirija, Ljubljančani pa so ponovno zapravili vodstvo z dvema goloma prednosti. Din Zulić je z zadetkoma v tretji in 21. minuti tekme priigral zajetno vodstvo, ki ga je v 49. minuti znižal Jaša Martinčič. Na izenačenje je bilo potrebno počakati do 85. minute, ko je za izenačenje poskrbel Stanislav Krapuhin, kmalu zatem pa je čuvaj ljubljanske mreže Nejc Dermastija prejel še drugi rumeni karton in moral z igrišča. Izid se kljub temu ni več spremenil.

Pred kamero NZS so se v večerni sobotni tekmi pomerili nogometaši Rudarja in Beltincev, visoke zmage pa so se razveselili gostje iz Prekmurja. Mreža knapov se je zatresla kar petkrat, prvič v 21. minuti, ko je z bele točke zadel Stjepan Oštrek. Le štiri minute kasneje so gledalci videli še avtogol domačinov, lastnega vratarja je premagal Doni Grdić in postavil tudi rezultat prvega polčasa. Uvod nadaljevanja obračuna je pripadel Juri Štimcu, saj je Hrvat v napadu Beltincev v razmaku dveh minut zadel kar dvakrat, tako da je bilo v 54. minuti že 0:4. Poletni novinec ima na svojem računu ravno tako že tri zadetke. Piko na i visoki zmagi "žutih" je pet minut pred koncem tekme postavil Jan Patrik Gabrovec.

V nedeljo sta bili odigrani še dve tekmi, nogometaši Tabora so na domačem igrišču s 4:1 premagali Dravinjo, čeprav so Konjičani v 28. minuti povedli z golom Žana Ramšaka in prednost zadržali vse do 53. minute. Takrat je izid poravnal Federico Rose, preobrat Kraševcev pa je nadaljeval Krasimir Todorov, ki je v 60. in 66. minuti dosegel dva zadetka. Obračun je bil dokončno odločen v 71. minuti, ko se je prav tako drugič veselil Federico Rose. Pri domačih je bil v 89. minuti izključen Gašper Vodeb.

Prve zmage v sezoni so se razveselili Grosupeljčani, ki so na Kodeljevem slavili z izidom 1:2. Slovan se je v zaostanku znašel v 21. minuti tekme, ko je v polno meril Nejc Pušnik, Ljubljančani pa so izenačili še pred odmorom. Izid je v 40. minuti srečanja poravnal Tian Pantelić. V drugem delu dvoboja je padel še tretji zadetek, novega vodstva pa so se veselili gostje, za zmago Dolenjcev je 78. minuti zadel Nejc Klašnja.