
S tekmami 22. kola se bo sklenil redni del 1. SFL. Udeleženci končnice so znani, pred nami je še dilema na mestih od tretjega do šestega. Danes na sporedu pet tekem, štiri tekme se začnejo ob 20. uri, tista v Trzinu ob 20.30.
Prosta je ekipa Avtocenter Crono Ajdovščina.
1. SFL, 22. krog, 28.3.
KMN Oplast Kobarid – KMN Bronx Škofije (20.00)
FK Dobrepolje NNIKAS – PJ Joco Benedikt (20.00)
THE Nutrition Extrem – FK Dobovec (20.00)
KMN Sevnica – ŠD Mlinše (20.00)
FC Trzin Mobi Arena – Siliko Vrhnika (20.30)
Prepoved nastopa:
Franci Perko (Avtocenter Crono Ajdovščina)
Daniel Grabovac (FC Trzin Mobi Arena)
Elvir Dubinović (FK Dobrepolje NNIKAS)
Alen Mordej (KMN Bronx Škofije)
Dejan Pirc (KMN Sevnica)
Gal Klopčič (ŠD Mlinše)
Gaj Križaj (ŠD Mlinše)
Žiga Ocepek (ŠD Mlinše)
Milan Bandur (FC Trzin Mobi Arena)
Nejc Kotnik (FC Trzin Mobi Arena)
Vili Zvonarič (KMN Bronx Škofije)
Tomislav Novak (PJ Joco Benedikt)
Lestvica strelcev:
Jakob Rems (FK Siliko) 26
Benjamin Tušar (FK Siliko) 25
Alen Ruis (FK Dobovec) 22
Aleksander Stanić (KMN Bronx Škofije) 20
Šesterica v končnico
FK Dobovec in FK Siliko sta si direktno napredovanje v polfinale že zagotovila, tja potujeta kot 1. in 2. ekipa rednega dela. Gneča pa je na mestih od 3. do 5. - KMN Bronx Škofije, FK Dobrepolje NNIKAS in KMN Oplast Kobarid imajo po 32 točk, kot zadnji, šesti, si je končnico zagotovil THE Nutrition Extrem, ki na 5. mesto ne more več.
Dobrepolje
V Dobrepolju bo domači klub, tudi z novim imenom in novim generalnim sponzorjem, lovil zmago in 3. mesto. „Za nas šteje je zmaga, radi bi bili tretji ali četrti, da si zagotovimo prednost domačega terena,“ pove trener Dani Kaljevič, ki pa se zaveda, da jih danes čaka zahtevno delo. Kaljevič ni pozabil, da jih je PJ Joco Benedikt v 11. kolu doma premagal s 3:2. PJ Joco Benedikt je na 9. mestu, zbral je 11 točk.
Sevnica
Prav toliko, 11, točk je zbrala tudi KMN Sevnica, ki bo doma gostila ŠD Mlinše. Obe ekipi bosta končali danes sezono, od katere so predvsem Sevničani pričakovali več. A so poškodbe in slab uvod v sezono naredila svoje.
„Pred nami je zadnja tekma sezone. Letošnji vrhunec smo dosegli s uvrstitvijo na finalni turnir pokala Terme Olimia, to je velik dosežek za naš klub, ki slavi 50 let uspešnega delovanja. Žal nam je, ker bo danes konec sezone, ki je imela vzpone in padce. Kljub koncu pa si želim, da sezono končamo z dvignjeno glavo in zmago,“ ob napovedi tekme pove Gregor Ceglar, trener ŠD Mlinše.
Sodražica
Prav Mlinšane pa so na lestvici prehiteli igralci THE Nutrition Extrem, ki so si krog pred koncem zagotovili dovolj točk in pravo gol razliko, da bodo mirno odigrali današnjo tekmo proti Dobovcu. „Pričakujem dobro in sproščeno tekmo, ki ne bo imela rezultatskega imperativa. Verjamem, da nas čaka lepa tekma proti serijskemu državnemu prvaku,“ obračun v Sodražici napoveduje Nik Jelič, ki mu je uspelo še drugič zapored pripeljati THE Nutrition Extrem v končnico.
Tekme se veselijo tudi v taboru Dobovca. „Veselimo se tekme, cel teden smo trenirali, a smo imeli tudi nekaj težav s poškodbami. Ligo želimo skleniti brez poraza, bodo pa igrali tisti, ki so dosedaj dobili manj minut,“ sporoča trener Dobovca Rok Mordej.
Kobarid
Direkten obračun za 3. mesto bo v Posočju, kjer bo primorski derbi – KMN Oplast Kobarid gosti KMN Bronx Škofije. „Oboji želimo zmagati, to mi je jasno. Za nas je matematika preprosta: če zmagamo, smo tretji. V primeru poraza smo peti,“ pove Alen Mordej, ki še danes počiva zavoljo kazni, ki jo je prijel po finalnem turnirju pokala Terme Olimia.
Oplast je pred tednom dni doživel visok poraz na Vrhniki. „To je ni realen pokazatelj moči. Oplast je boljša ekipa, kot kaže rezultat. Na Vrhniki se jim je zgodilo, kar se že je,“ sklene Mordej. Bronxi so jeseni doma zmagali s 6:2.
Trzin
V Trzinu bo sezono sklenil domači liga FC Trzin Mobi Arena, ki je parkrat letos opozoril nase. Vrhničani pa bodo skušali dodati novo zmago, potem pa bodo čakali na tekmeca v polfinalu.
Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si