28.02.2025 | 1. SFL
Nadaljuje se lov za končnico

Še trije krogi nas ločijo do konca rednega dela 1. SFL. Nocoj so na sporedu štiri tekme 20. kola, peta tekma bo jutri v Ajdovščini. Prosta ekipa je FC Trzin Mobi Arena.

Način tekmovanja v rednem delu 1. SFL je ligaški dvokrožni. Prvo do šesto uvrščene ekipe po rednem delu 1. SFL se uvrstijo v končnico za državnega prvaka. Deveto, deseto in enajsto uvrščena ekipa po rednem delu 1. SFL izpade v 2. SFL, ki se ponovno formira, če bo za to tekmovanje prijavljeno vsaj pet ekip. V nasprotnem primeru se tudi v prihodnjem tekmovalnem letu izvede enotna 1. SFL; sedma in osma ekipa rednega dela končata tekmovanje.

1.SFL, 20. krog, 28.2.
FK Dobrepolje – Siliko Vrhnika (20.00)
THE Nutrition Extrem – KMN Bronx Škofije (20.00)
KMN Sevnica – PJ Joco Benedikt (20.00)
ŠD Mlinše – FK Dobovec (20.00)

1.3.
Avtocenter Crono Ajdovščina – KMN Oplast Kobarid (20.00)

Lestvica strelcev:
Jakob Rems (FK Siliko) 22
Alen Ruis (FK Dobovec) 20
Benjamin Tušar (FK Siliko) 18
Aleksander Stanić (KMN Bronx) 18
Timotej Debeljak (THE Nutrition Extrem) 18

Prepoved nastopa:
Domen Marolt (Avtocenter Crono Ajdovščina)
Jasmin Dindič (FC Trzin Mobi Arena)
Daniel Grabovac (FC Trzin Mobi Arena)
Val Kmetič (FC Trzin Mobi Arena)
Miran Bandur (FC Trzin Mobi Arena)
Janez Dolinšek (ŠD Mlinše)

V Sodražici

Izjemno zanimiva tekma se obeta v Sodražici. Domača ekipa THE Nutrition Extrem, na 7. mestu ima 22 točk in 17 odigranih tekem, gosti KMN Bronx Škofije (3. mesto, 17 tekem, 29 točk). Domačini še niso pozabili zadnje medsebojne tekme – na Škofijah so vodili več kot tri četrtine tekme in klonili s 4:3.

„Vidim, da so domačini v dobri formi. Za sabo imajo dobro serijo, sezono pa so začeli slabše od pričakovanj. Glede na pokazano kvaliteto si zaslužijo končnico. A tudi mi imamo nocoj svoje načrte v Sodražici. Če hočemo biti tretji po rednem delu, moramo osvojiti vsaj kako točko,“ tekmo napove Alen Mordej, ki uspešno vodi KMN Bronx Škofije. Mordej opozori, da je razlog za dobre igre Sodražanov tudi dejstvo, da so razširili svoj igralski kader.

„Na zadnjih dveh treningih smo dorekli zadnje detajle. Vidim, da je ekipa v dobri formi, tudi mentalno smo dobri, v petek nas čaka zanimiva tekma. Upam, da damo vse od sebe in da bo dovolj za zmago,“ se pomembnosti tekme zaveda trener Nik Jelič, ki uspešno vodi THE Nutrition Extrem, ki je v zadnjih šestih tekmah zbral štiri zmage.

V Zagorju

Končnico lovijo tudi Mlinše (6. mesto, 18 tekem, 25 točk), ki danes gostijo vodilno ekipo 1. SFL. „Dobro smo trenirali. Nas pa čaka zahtevno gostovanje. Tekme v Zagorju so bile težke za Dobovec, ko je tja prihajal v kvalitetnejši zasedbi. Če hočemo biti prvi po rednem delu, moramo zmagati. Spoštujemo pa domačine. Če ne bomo pravi, bomo imeli probleme,“ Rok Mordej, trener Dobovca, opozori na domačine, ki so se pod taktirko trenerja Gregorja Ceglarja že uvrstili na finalni turnir pokala, zdaj ciljajo še na končnico.

V Dobrepolju

Drugouvrščeni Siliko Vrhnika gostuje pri Dobrepolje, ki zaseda 4. mesto. „Dobrepolje igra letos najboljše dosedaj, zasluženo so tako visoko. Dani Kaljevič je dobro to sestavil in skombiniral. Ker imajo toliko točk, je očitno, da igrajo dobro. So ekipa, ki blesti doma, predvsem jih krasi izredna borbenost, so zelo homogeno moštvo, ki zna odigrati pred domačimi gledalci. Obeta se zelo zanimiva tekma,“ ob napovedi gostovanja v Dobrepolju pove Mile Simeunovič, trener Vrhničanov. Mile se zaveda, da se Dobrepolje danes ne bo poslužil taktike s prve medsebojne tekme (igra z vratarjem v polju in poraz 1:9). „Dani Kaljevič je za danes pripravil nekaj drugega,“ še doda Simeunovič.

V Dobrepolju so zadovoljni s sezono. „Tekmi proti Siliko in Dobovcu ti pokažeta, kako blizu oz. daleč si realnemu futsalu. Od fantov danes pričakujem zbranost in organiziranost v obrambi. Dva tedna smo se pripravljali na tekmo, ki je za nas nagrada, ki jo je deležna ekipa, ki dobro stoji v prvenstvu. Zanima me, kako blizu jim lahko pridemo. Jasno nam je, da jih ne moremo ustaviti, bi pa radi parirali,“ tekmo proti Siliku napoveduje trener Dani Kaljevič, ki s člani še ni ugnal Silika na uradni tekmi. Bodo pa danes prvič v postavi članov Dobrepolja16-letni Nejc Zrimšek.

V Sevnici

V Sevnici bo devetouvrščena Sevnica gostila PJ Joco Benedikt. „To je pomembna tekma za nas, bomo pa spet zaigrali oslabljeni. Kljub temu želim, da zmagamo, da se izkažemo pred domačo publiko. Od igralcev pričakujem, da odigrajo odgovorno in potrpežljivo. Bomo pa morali biti osredotočeni in zbrani. Že res, da imamo več izkušenj kot gostje, a to ni vedno dovolj. To je treba potrditi na terenu,“ srečanje z Benediktom napove trener Sevnice Matej Zakšek. Jeseni je Sevnica tesno z 1:2 slavila zmago v Benediktu.

Tekst: D.P.
Foto: KMN Oplast Kobarid

SORODNE NOVICE

  • 05.07.2023 | 1. SFL
    V Slovenijo tudi nekdanji evropski klubski prvak
    Dobovec, slovenski državni prvak, bo konec oktobra gostil skupino 4 glavnega dela tekmovanja – v Slovenijo prihajajo portugalska Benfica (evropski klubski prvak iz leta 2010), romunski Club Sportiv United Galati in francoski Etoile Lavalloise.
  • 29.10.2022 | 1. SFL
    Dobovec vnovič med 16 najboljših v Evropi
    Ekipa Dobovca si je na kvalifikacijskem turnirju skupine 3 futsal lige prvakov v Gziri na Malti priigrali preboj v elitni del tekmovanja, torej med 16 najboljših v Evropi. Tokrat so slovenski prvaki v zadnjem krogu premagali nizozemski Hovocubo s 3:0 (0:0).
  • 28.04.2021 | 1. SFL
    Dobovec navdušil, a ostal brez polfinala lige prvakov
    Slovenski predstavnik FK Dobovec je v četrtfinalu lige prvakov na zaključnem turnirju v Zadru izgubil proti branilcu naslova Barceloni z 0:2 (0:2). Dobovec ni razočaral, ampak navdušil. Trikratnemu evropskemu prvaku je nudil več kot dostojen odpor.
  • 23.02.2021 | 1. SFL
    Finalni turnir lige prvakov bo v Zagrebu
    Finalni turnir bo potekal med 28.4. in 3.5., poleg Dobovca so si mesto med elitno osmerico zagotovili še InterMovistar, FC Barcelona, Urga Yugorsk, Kairat, Sporting, KPRF in Benfica.
  • 18.02.2021 | 1. SFL
    Po zmagi v Kazahstanu na finalni turnir lige prvakov
    Slovenski futsalski klub in vodilna ekipa 1. SFL Dobovec se je prvič v zgodovini uvrstil na zaključni turnir najboljše osmerice v elitni ligi prvakov. Slovenski predstavnik je v Almatiju v Kazahstanu premagal moštvo Aktobeja z 2:1 in spisal eno večjih poglavij tega športa v Sloveniji.
  • 15.02.2021 | 1. SFL
    Po mesto na finalnem turnirju futsal lige prvakov
    V četrtek, 18.2., se bo začela osmina finala futsal lige prvakov, sklenila se bo v soboto, 20.2. Uvodna tekma osmine finala bo v Kazahstanu, v četrtek, ob 11. uri, vodilna ekipa 1. SFL Dobovec igral proti domačemu ligašu kazahstanskemu podprvaku Actobeju.
  • 05.11.2020 | 1. SFL
    Zelena luč tudi za 1. SFL
    Ukrepe bo čez teden dni spet obravnavala vlada ter nato sprejela nadaljnje korake glede na zdravstvene razmere, je ministrica za izobraževanje, znanost in šport Simona Kustec navedla na današnji novinarski konferenci po seji vlade.
  • 12.10.2018 | 1. SFL
    Dobovec v Litvi proti evropskemu prvaku
    Slovenski državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je dobil tekmece v elitnem delu lige prvakov. Ekipa trenerja Kujtima Morine bo med 13. in 18. novembrom igrala na turnirju v Litvi, tekmeci pa bodo aktualni  (petkratni) evropski klubski prvak Inter FS s portugalskim zvezdnikom Ricardinhem, belgijski Halle-Gooik in domači Vytis.
  • 27.12.2017 | 1. SFL
    Futsal magazin: na derbiju v Benediktu, dodani še pokalni zadetki
    Po koncu tekem 14. kroga 1. SFL dodajamo izjave vseh trenerjev in futsal magazin, kjer so najboljši momenti zadnjih članskih tekem v letu 2017.
  • 22.12.2017 | 1. SFL
    Mariboru derbi, kozli za petami Litiji
    Oplast je s 7. zmago sklenil leto 2017 in se utrdil na 3. mestu. Sevničani se od leta poslavljajo s 6. porazom. Junak tokratnega medsebojnega obračuna je bil Jaka Sovdat, ki je najprej zabil avtogol za vodstvo gostov. Potem pa je Sovdat dosegel tri gole v „pravo“ mrežo.

DELI NA