24.08.2024 | WU15
Uefin razvojni turnir začele proti Walesu

Dekliška nogometna reprezentanca WU15 je danes odigrala prvo tekmo na Uefinem razvojnem turnirju v Zagrebu. Varovanke selektorice Petre Mikeln so morale uvodoma priznati premoč Walesu (1:4).

Slovenija je boljše začela tekmo in povedla v 45. minuti, gol je dosegla Ivana Filipčič, tekla je 45. minuta. Med 73. in 90. minuto so tekmice zrežirale preobrat in slavile z 1:4.

V ponedeljek naše nogometašice čaka že nova tekma proti reprezentanci Poljske.

Uefin razvojni turnir:

24.8.
Slovenija – Wales 1:4 (0:0)
1:0 Filipčič (45.), 1:1 Griffiths (73.), 1:2 Griffiths (80.), 1:3 Griffiths (88.), 1:4 Yau (90.+).
Slovenija: Špindler, Grm, Motore, Filipčič, Krajnc, Velišček, Drvenkar, Gerželj, Govedič, Muratovič, Zlodej.
Igrale so še: Pirc, Čeč, Pintar, Košir, Govedič, Bratina in Rose.

26.8.
Poljska – Slovenija (11.00)

29.8.
Hrvaška – Slovenija (10.00)

Selektorica Petra Mikeln po prvi tekmi:
„Dekleta so v zelo vročem vremenu odigrala svojo prvo mednarodno reprezentančno tekmo. Dobro so prenašala stvari s treninga na tekmo. Pred turnirjem smo imeli trening. Nekaj stvari je bilo zelo dobrih, nekaj bo treba popraviti. Tekma je pokazala, kje smo, kaj je domet te selekcije. Prostora za napredek je še precej, na tem je treba delati tako v klubskih kot reprezentančnih sredinah.“

Slovenija WU15:
Eva Muratović (DNK Trbovlje), Tjaša Krajnc (DNŠ Mura), Julija Škodnik (ŽNK Primorje Ajdovščina), Ela Velišček (ŽNK Primorje Ajdovščina), Ula Bratina (ŽNK Primorje Ajdovščina), Nika Govedič (NK Aluminij Kidričevo), Adrijana Špindler (NK Aluminij Kidričevo), Ula Grm (NK Aluminij Kidričevo), Zala Rose (NK Aluminij Kidričevo), Gaja Pintar (NK Gažon), Ella Majcenovič (NK MB Tabor), Kiara Košir (NK Krim Hubat), Pia Zlodej (ŠD Radlje ob Dravi), Sara Strajnar (ŽNK Cerklje), Kiara Ema Čeč (ŽNK Ljubljana), Ivana Filipčič (ŽNK Posavje), Mila Drvenkar (ŽNK Posavje), Sofija Motore (ŽNK Posavje), Kelin Gerželj (ŽNK Radomlje), Nika Pirc (ŽNK Radomlje).

Tekst: D.P.

• 19.08.2024 | WU15
    Na Uefin razvojni turnir v Zagreb
    Dekliška reprezentanca Slovenije do 15 let bo od petka, 23.8., do četrtka, 29.8., sodelovala na Uefinem razvojnem turnirju kategorije U15. Turnir bo potekal v Zagrebu.
  • 10.06.2024 | WU15
    Na prvih pripravah so se izkazale
    Minule dni je dekliška reprezentanca Slovenije do 15 let opravila priprave v Kozje, sklenila pa jih je s pripravljalno trening tekmo. Konec avgusta jih čaka razvojni turnir na Hrvaškem.
  • 20.02.2024 | WU15
    Prva akcija z novo selektorico
    Minuli teden je prvo akcijo v letu 2024 opravila tudi dekliška reprezentanca do 15 let, ki jo bo v prihodnje vodila selektorica Petra Mikeln.
  • 20.11.2023 | WU15
    Na priprave v Kozje
    Selektorica Anja Milenković računa na 23 igralk, pri delu pa ji bo v pomoč strokovni štab, v katerem so še Nuša Ladinek, trenerka v NZS centrih, Zvonko Ćosić, trener v NZS centrih in Katarina Puš, trenerka vratark v NZS centrih.
  • 05.10.2023 | WU15
    Turnir v Srbiji dobra izkušnja
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je s tekmo proti Belorusiji sklenila Uefin razvojni turnir. Varovanke selektorice Anje Milenkovič so tesno z 2:3 klonile proti Belorusiji, domov pa se vračajo obogatene večina z mednarodno reprezentančno izkušnjo.
  • 02.10.2023 | WU15
    Za konec turnirja proti Belorusiji
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je na drugi tekmi Uefinega razvojnega turnirja doživela poraz. Z 0:4 jo je premagala Srbija, ki je tri gole dosegla v 2. polčasu. Varovanke selektorice Anje Milenkovič bodo turnir sklenile v četrtek s tekmo proti Belorusiji.
  • 30.09.2023 | WU15
    Turnir nadaljujejo proti Srbiji
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je s tekmo proti Rusiji začela nastop na Uefinem razvojnem turnirju v Srbiji. Ruske vrstnice so slavile z 0:6, Slovenija pa s turnirjem nadaljuje v ponedeljek, ko se bo pomerila s Srbijo.
  • 28.09.2023 | WU15
    Na Uefin razvojni turnir v Srbijo
    Pred dekliško reprezentanco do 15 let je Uefin razvojni turnir v Srbiji. Varovanke selektorice Anje Milenkovič bodo med 30.9. in 5.10. odigrale tri tekme. Znan je seznam igralk, na katere računa selektorica Anja Milenkovič.