30.06.2024 | Prva liga Telemach
V celjskem dresu tudi mladi Nizozemec

Jahnoah Markelo, ki je zrasel v akademiji Ajaxa, je novi član Celja. Enaindvajsetletni krilni napadalec je nazadnje nastopal za hrvaškega tretjeligaša Kustošijo.

V Amsterdamu rojeni Markelo se je kot desetletnik pridružil akademiji Ajaxa, kot kadet pa se je pridružil Twenteju, v dresu katerega je nastopal za kadetsko, mladinsko in drugo ekipo. Twente je pred začetkom sezone 2022/23 zamenjal za Go Ahead Eagles, v dresu katerega je petkrat zaigral v najmočnejši nizozemski ligi. V prejšnji sezoni je nastopal za zagrebško Kustošijo, s sedmimi zadetki pa je klubu pomagal do preboja v kvalifikacije za drugo hrvaško ligo, v katerih pa je bil kljub dvema zadetkoma Markela premočan reški Orijent.

Mladi Nizozemec je z državnimi prvaki sklenil pogodbo do konca sezone 2026/27.