V skupini z Italijo in Srbijo
Slovenija je dobila tudi tekmece za nastop na evropskem prvenstvu 2012 na Poljskem in v Ukrajini. Varovanci Matjaža Keka se bodo pomerili tudi s svetovnimi prvaki 2006 Italijani in udeleženci letošnjega svetovnega prvenstva Srbi. V skupini še Severna Irska, Estonija in Ferski otoki.
Žreb v Varšavi, ki se je s prireditvijo začel ob 12. uri, dejanski žreb pa kakšnih 20 minut kasneje, je vodil generalni sekretat Uefe, Gianni Infantino, pomagale pa so mu ukrajinske in poljske nogometne legende Andriy Shevchenko, Andrzej Szarmach, Oleg Blokhin in Zbigniev Boniek. Kot je v navadi, so pri Uefi obrnili vrstni red in pričeli z žrebom v šestem bobnu, nadaljevali pa vse do prvega, ko so se lepo popolnile vse skupine. Pred pričetkom je bilo nekaj omejitev glede žreba, eno teh je bilo, da se ne moreta srečati Azerbajdžan in Armenija, ki bi se sicer srečala ravno v skupini A.
Pred samo prireditvijo je zbrane pozdravil tudi predsednik poljske vlade, Donald Tusk, ki je v svojem govoru poudaril dobro sodelovanje obeh držav prirediteljic ter opravljeno delo na športni in spremljajoči infrastrukturi v prepričanju, da bo Euro 2012 dogodek, ki se bo z zlatimi črkami vpisal v zgodovino. "Poljska in Ukrajina sta že sedaj prvi zmagovalki turnirja, ki bo leta 2012," je zaključil poljski politik.
Žreb, ki je potekal v letu petdesete obletnice prvega evropskega prvenstva (1960), je Sloveniji (slovensko kroglico je izvlekel Shevchenko) namenil zahtevno, vendar ne nemogočo, skupino. Selektor Kek, katerega so v mix coni dobesedno okupirali predstavniki sedme sile, je napovedal, da je cilj nabiranje točk in uvrstitev na zaključno tekmovanje, obenem pa ni skoparil s pohvalami in izražanjem spoštovanja do naših nasprotnikov v skupini.
Sicer bodo prve tekme odigrane v pričetku septembra, razpored pa bo jasen po samih dogovorih med ekipami v skupini. Sestanek Skupine C bo najverjetneje v Beogradu.
Skupina A:1. Nemčija
2. Turčija
3. Avstrija
4. Belgija
5. Kazahstan
6. Azerbajdžan
Skupina B:1. Rusija
2. Slovaška
3. Irska
4. Makedonija
5. Armenija
6. Andora
Skupina C:1. Italija
2. Srbija
3. Severna Irska
4. Slovenija
5. Estonija
6. Ferski otoki
Skupina D:1. Francija
2. Romunija
3. Bosna in Hercegovina
4. Belorusija
5. Albanija
6. Luksemburg
Skupina E:1. Nizozemska
2. Švedska
3. Finska
4. Madžarska
5. Moldavija
6. San Marino
Skupina F:1. Hrvaška
2. Grčija
3. Izrael
4. Latvija
5. Gruzija
6. Malta
Skupina G:1. Anglija
2. Švica
3. Bolgarija
4. Wales
5. Črna gora
Skupina H:1. Portugalska
2. Danska
3. Norveška
4. Ciper
5. Islandija
Skupina I:1. Španija
2. Češka
3. Škotska
4. Litva
5. Lihtenštajn
Tekst: NZS/MK
Foto: Uefa.com