Selektor Matjaž Kek in reprezentant Valter Birsa sta pomagala določiti četrtfinalne pare Hervis pokala Slovenije. Sredi oktobra se obetajo zanimivi nogometni dvoboji.
Pokalni naslov branijo Mariborčani. In tokrat jim je selektor Kek šel zelo na roko. Ob žrebu so bili v bobnu še Domžale, Olimpija, Nafta in Maribor. Kot je sprva napovedal, bi moral izvleči kroglici, ki bi napovedali nov nogometni derbi, pa je namesto tega določil ljubljansko-domžalski in štajersko-prekmurski dvoboj. »Hvala!« je bil ob tem kratek Zahovič. Večni tekmeci se bodo morda tako srečali šele kasneje.
Ostali pari so novinec v nogometni smetani Triglav Gorenjska, s katero je imel preteklo sezono kar nekaj dela ravno štajerski predstavnik, in Luka Koper. Interblock, ki je presenetljivo izločil Primorje, pa se bo pomeril z Gorico.
Moštvi igrata dve tekmi, zmagovalca pa že čaka preboj med najboljše štiri. Odločilni dvoboji bodo potekali prihodnjo pomlad. Od tam pa je Evropa vsem skoraj da že na dosegu noge.
Pari četrtfinala Hervis pokala Slovenije:
Triglav Gorenjska – Luka Koper
IB Interblock – HiT Gorica
Domžale – Olimpija
Nafta – Maribor
*prvo napisani klubi so domačini prvih tekem.
Prve tekme bodo na sporedu 20. oktobra, povratne sedem dni kasneje.
Tekst: Andreja Potočnik
Foto: Drago Wernig - TAKA