Datum od
Datum do

08.09.2024 | A
Pomembne informacije pred tekmo s Kazahstanom
Slovenska nogometna reprezentanca se bo v pondeljek, 9. septembra 2024, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Kazahstanom. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
Kek napovedal nekaj sprememb, Stojanović pa zahtevno preizkušnjo
Selektor slovenske moške nogometne reprezentance Matjaž Kek je napovedal, da zna za ponedeljkovo tekmo lige narodov s Kazahstanom narediti nekatere spremembe v postavi. Zaenkrat sicer ni jasno, ali se bo v prvo postavo po bolezni vrnil kapetan Jan Oblak.
08.09.2024 | NZS
Oktobra volilna Skupščina NZS
Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na svoji 51. seji, ki je potekala 6. septembra 2024 v Ljubljani, sprejel sklep o sklicu Volilne Skupščine Nogometne zveze Slovenije. Seja, na kateri bodo delegati volili predsednika in štiri podpredsednike NZS, bo 24. oktobra 2024.
08.09.2024 | 2. SNL
Aluminij po preobratu ugnal Krko, trenerski bratski obračun Damjanu Gajserju
Dvoboj Tabora in Gorice, po štirih krogih vodilnih klubov 2. SNL, v Sežani ni postregel z zadetki, Kidričani so s preobratom v režiji Jake Domjana premagali Krko. Dravinja je napolnila mrežo Tolmina, Dekani so bili boljši od Slovana, trenerski dvoboj bratov Gajser pa je dobil Damjan.
07.09.2024 | Mednarodna tekmovanja
Mura navdušila na Cipru in napredovala 2. krog kvalifikacij lige prvakinj
V finalu so s 3:2 (2:1) premagale domači Apollon. Junakinja tekme je bila Sara Makovec, ki je dosegla dva gola, med drugim tudi odločilnega v 84. minuti.
07.09.2024 | U19
Slovenija v izdihljajih tekme klonila proti Poljski
Slovenska mladinska izbrana vrsta je v Ljubljani odigrala drugo srečanje mednarodnega turnirja Slovenia Nations Cup in z 2:1 klonila proti Poljski. Za Slovenijo je v drugem polčasu zadetek dosegel Luka Topalović. V torek sledi še zadnji obračun z Irsko.
07.09.2024 | Prva liga Telemach
Oskar Drobne novi trener Mure
Oskar Drobne je novi trener soboške Mure, na klopi črno-belih je nasledil Tončija Žlogarja.
07.09.2024 | A
Odmevi po tekmi z Avstrijo
Slovenska izbrana vrsta je v petkovem večeru odigrala uvodno tekmo tokratne izvedbe UEFA Lige narodov. Pred razprodanimi Stožicami je pričakala favorizirano Avstrijo, pester obračun s severnimi sosedi pa se je končal brez zmagovalca.
07.09.2024 | U21
Srce še enkrat pustili na igrišču
Reprezentanca Slovenije do 21 let je tudi v Angersu nadaljevala niz neporaženosti, mladi Slovenci so na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 iztržili 13. točko. Selektor Milenko Aćimović je ekipo pohvalil za prikazano.
Proti Ciprčankam za napredovanje
V igri za 2. krog kvalifikacij tudi naše državne prvakinje. Ekipa ŽNK Mura Nona ob 20.30 proti domačemu Apollonu za napredovanje, tudi v prenosu na Sportklub 2.
06.09.2024 | A
Na prvi tekmi po evropskem prvenstvu remi z Avstrijo
Nogometna reprezentanca Slovenije je novo izdajo UEFA Lige narodov pričela s točko proti Avstriji. Slovenci so v razprodanih Stožicah povedli z enajstmetrovko Benjamina Šeška, severni sosedje pa so izenačili z golom Konrada Laimerja.
06.09.2024 | U21
Mladi Slovenci neporaženi tudi iz Francije
Mlada reprezentanca Slovenije je v dvoboju s Francijo podaljšala niz neporaženosti in ostaja vodilna ekipa skupine H. Slovenci so z golom Tia Cipota dobili prvi polčas, po francoskem izenačenju pa so z nekaj odličnimi posredovanji Martina Turka prišli do točke.
05.09.2024 | 2. SNL
Gorica v dvoboju vodilnih v Sežani, v prenosu tekma Ilirije in Bilj
Za drugoligaše ni reprezentančnega premora, klubi bodo med petkom in nedeljo odigrali tekme petega kroga. Pred kamero NZS se bosta v nedeljo udarila Ilirija in Bilje, že petek pa bo postregel s spopadom vodilnih klubov 2. SNL, Tabor bo gostil Gorico.
05.09.2024 | A
Pomembne informacije pred tekmo z Avstrijo
Slovenska nogometna reprezentanca se bo v petek, 6. septembra 2024, ob 20:45 v Stožicah pomerila z Avstrijo. Ker je osrednji slovenski stadion za nogometni spektakel tako-rekoč že razprodan, je Nogometna zveza Slovenije pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
05.09.2024 | U19
Mladinci zaradi dežja predčasno končali srečanje s Katarjem
Slovenska izbrana vrsta do 19 let se je po vodstvu v prvem polčasu morala zadovoljiti z remijem, glavni sodnik srečanja je zaradi obilnega deževja v Preddvoru predčasno odpiskal konec obračuna. Za Slovenijo je zadetek dosegel Gal Kranjčič.
05.09.2024 | Prva liga Telemach
Igralec meseca Prve lige Telemach: Raul Florucz
Raul Florucz je zmagovalec avgustovskega izbora za najboljšega igralca meseca Prve lige Telemach. V glasovanju je ob strokovni komisiji Nogometne zveze Slovenije sodelovala tudi javnost.
Žlogar ni več trener Mure
Po Domžalah se bo trenerska rošada zgodila še pri soboški Mura. Tonči Žlogar ni več trener moštva iz Fazanerije.
Kek: Pred nami je dobra, kvalitetna tekma
Slovenska moška nogometna reprezentanca bo v petek ob 20.45 v ljubljanskih Stožicah igrala prvo tekmo nove izvedbe evropske lige narodov 2024/25 proti Avstriji v okviru lige B skupine 3. Pred tekmo v slovenskem taboru opozarjajo na kakovosti avstrijske reprezentance, v pozitivnem vzdušju pa pričakujejo dobro, borbeno tekmo.
04.09.2024 | WU17
Po dobro pripravo na oktobrske kvalifikacije
Ženska reprezentanca Slovenije U17 se bo med 9. in 15.9.2024 udeležila Turnirja narodov – Gradiška. Turnir bo dober test pred skorajšnjimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo.
04.09.2024 | Ženski Pokal Pivovarna Union
Radomljanke in Ajdovke suvereno
Nogometašice ŽNK Primorje Ajdovščina so doma s 7:0 porazile ŽNK Gažon. Z dvema goloma se je izkazala Nami Tanjić. Na 2. tekmi 1. kola so bile uspešne tudi Radomljanke, ki so doma s 4:0 odpravile ŽNK Cerklje - gole za zmago so prispevale Špela Gerbec, Ula Omerzu, Sara Medić in Varja Špiler.