1. krog |  Ljubljana, SRC Stozice |  17.07.2011 ob 20.00

Olimpija

0 : 3

Celje

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, športen pozdrav s Stožic!
0'
  Ob 20.00 se bo tudi za moštvi Olimpije in CM Celja začela 21. sezona državnega prvenstva.
0'
  Za obema kluboma sta kratek poletni predah in priprave, ki sta ju doživeli v povsem drugačnih okoliščinah.
0'
  Medtem ko je stanje ljubljanskega moštva stabilno, iz celjskega pritekajo sila nezavidljive novice.
0'
  Klub sta zapustila generalni pokrovitelj CM Celje in predsednik Marjan Vengust, hkrati pa so zaradi sporov in neplačil odšli nekatri glavni nosilci celjske igre, ki so jih nadomestili mladinci. Poglejmo si, kaj se je dogajalo na celjski nogometni tržnici pred novo sezono.
0'
  Prihodi: Mirsad Fazlič, Jasmin Dizdarevič, David Bezovnik, Tomaž Avguštin, Tadej Gaber, Benjamin Verbič (mladinci), Dario Šmitran (Livar), Damir Marijan (Triglav), Tadej Kotnik (Simer Šampion), Mustafa Nukič (Interblock) Odhodi: Rok Štraus (Cracovia), Goran Alenc, Gorazd Zajc, Gregor Fink (Rudar Velenje), Danijel Brezič (GAK), Dominik Beršnjak, Serge Akakpo (ne trenira).
0'
  Olimpijina barka - glede na trenutno stanje v slovenskem nogometu (in gospodarstvu) - pluje v precej bolj mirnih vodah. Zeleno-beli nastopajo v kvalifikacijah za ligo Evropa in si želijo naslova državnega prvaka. Temu primerno so glede na prejšnjo sezono opravili tudi nekaj kadrovskih sprememb.
0'
  Prihodi: Aleksander Šeliga (Sparta Rotterdam), Đorđe Ivelja (SRB, brez kluba), Filip Valenčič, Matic Fink in Antonio Delamea Mlinar (vsi Interblock), Dragan Čadikovski (Rudar Velenje); Odhodi: Tomislav Šokota (HRV), Damir Botonjič, Zoran Zeljkovič, Peter Stojanovič (Luka Koper).
0'
  Sicer pa bomo danes spremljali 50. obračun Olimpije in Celja. Statistika je na strani Ljubljančanov, ki sicer veljajo za tradicionalno neugodnega nasprotnika Celjanov.
0'
  Grofje so namreč od osamosvojitve v glavnem mestu slavili le štiri prvenstvene zmage.
0'
  Olimpija je lansko sezono končala na 4. mestu, medtem ko so jo Celjani zaključili na 8.
0'
  V zavihku postave si lahko ogledate tudi zasedbi obeh moštev na današnji tekmi.
0'
  Sicer pa sta začetni enajsterici že na zelenici.
0'
  Prvi napad bo pripadel Celju.
0'
0'
  Pavlovič je iskal Močivnika z dolgo diagonalno podajo, a neuspešno.
3'
  Lepa akcija Ljubljančanov, Valenčič je oddal dobro žogo v kazenski prostor, namenjena je bila Raniču, a jo je ta prepustil v prazno, namesto da bi udaril po golu.
3'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
5'
  VRATNICA RADUJKAAAAA!
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Boban Jovič.
6'
  Z velike oddaljenost se je pred tem iznenada za strel odločil Radujko, žoga je odskočila in se od vratnice odbila v polje, nogometaši Olimpije so se nato znova dokopali do priložnosti, a je takrat nekoliko bolj gotovo posredoval Kotnik.
7'
  Še strel Vršiča, Kapič je nastavil telo.
7'
  Streljal je Erik Salkič, a preko vrat.
8'
  3:0 v priložnostih za Olimpijo.
8'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Roman Bezjak.
9'
  Prosti strel Celju na 40 metrih.
9'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Ranič. Dobil ga je Dejan Krljanovič.
9'
  Pavloviču strel na 18 metrih.
10'
  Bezjak je prišel do neoviranega strela, a je zgrešil žogo!!!
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bekim Kapič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
11'
13'
  Sicer pa so grofje zaustavili začetni nalet zeleno-belih in se z njimi dokaj enakovredno kosajo.
14'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
15'
  Povsem sam se je spet znašel Bezjak, ki pa ni bil dovolj zbran pri strelu z glavo, da bi šokiral Džafića in sicer precej prazen stadion v Stožicah.
17'
  Anđelkovič, nekdanji član Celja, leži na tleh. Tekma je prekinjena.
17'
  Z branilcem Olimpije je vse v redu, tako da se tekma nadaljuje.
18'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Iztok Močivnik.
18'
Rdeči karton
  Erik Salkič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
19'
  ŠOK ZA LJUBLJANČANE. Močivnik je utekel v kazenski prostor, kjer ga je povsem samega podrl Salkič!
20'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a naravnost v živi zid.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Krljanovič. Dobil ga je Dare Vršič.
20'
  Kašnik bo vstopil v igro.
21'
  Uf, razburljiva tekma v prvem polčasu. Zanimivo bo videti, kako bodo Celjani izkoristili igralca več!
22'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro David Kašnik.
24'
  CM Celje ima udarec iz kota.
25'
  Številni žvižgi na stadionu. Igralci in tribune zahtevajo dve igri z roko Celjanov!
25'
  Streljal je Sebastjan Gobec, a mimo vrat.
26'
  Eden od nogometašev Celja je lepo prepustil strel Gobcu pred kazenskim prostorom, a je ta slabše zadel žogo. Brez nevarnosti za Džafiča.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Iztok Močivnik. Dobil ga je David Kašnik.
27'
  Vršič bo izvedel prosti strel na 25 metrih.
28'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
29'
  Po podaji Joviča je z glavo meril Vršič, a vnovič malo dela za Kotnika.
31'
31'
  Olimpija ima udarec iz kota.
31'
  Vršič si je dobro pripravil strel, a ga je blokiral eden od Celjanov.
34'
  Ljubljančani sicer še vedno v nekoliko nadrejenem položaju, a nikakor ne pridejo do zaključnega strela. Celjani igrajo izjemno potrpežljivo in čakajo na svoje priložnosti.
35'
  Gobec je streljal, a je njegovo namero blokiral Radujko.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
36'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
37'
  Gobec je storil grob prekršek med predorom Anđelkoviča.
37'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Roman Bezjak.
38'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a mimo vrat.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Dobil ga je Saša Ranič.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Saša Ranič.
42'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
43'
  Milan Anđelkovič je dobil rumeni karton.
44'
  Streljal je Marko Krajcer, a mimo vrat.
44'
  Krajcer je prišel do strela po lepi podaji Gobca s prostega strela, a je za malo zgrešil desno vratnico Džafića, ki bi strel težko ubranil!!
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
45'
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič. Kotnik je stal na mestu.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bekim Kapič. Dobil ga je Nik Omladič.
50'
  Bekim Kapič je dobil rumeni karton.
51'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Iztok Močivnik.
52'
  ENAJSTMETROVKO ZA CELJE!!!
52'
Gol (11m)
  GOOOL! Zoran Pavlovič je zadel enajstmetrovko!
52'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
53'
  Menjava: iz igre Saša Ranič, v igro Adnan Bešič.
54'
  Kosič bo vse moči usmeril v napad in poizkušal preprečiti šele peto zmago Celja nad Olimpijo v gosteh po osamosvojitvi.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Krljanovič. Dobil ga je Dalibor Radujko.
56'
  Razvnete strasti na igrišču, igralci padajo kot za stavo, vendar sodnik Gostenčnik dopušča igro na meji prekrška.
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Nik Omladič.
57'
  Miroslav Radulovič je dobil rumeni karton.
58'
  Radulovič je od zadaj podrl Omladiča in si prislužil rumeno opozorilo.
59'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Dejan Krljanovič.
60'
  Zdaj je Kašnik storil prekršek nad Krljanovičem, ki je sicer lep čas tekel brez nogometnega čevlja.
60'
  Nik Omladič v prepovedanem položaju.
62'
62'
  Bezjak je priigral kot Celjanom. Nogometaši Olimpije postajajo vedno bolj nervozni. Zmanjkuje jim časa.
65'
  Odprta igra na obeh straneh, Celjani ne branijo vodstva za vsako ceno, ampak poizkušajo doseči še en zadetek.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Iztok Močivnik.
66'
  Močivnik je sprejel uporabno globinsko podajo v kazenskem prostoru in se na štiri oči z Džafičem, ki je preprečil najhuje!!!
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Pavlovič. Dobil ga je Dalibor Radujko.
69'
  Vršič je dobro zaposlil Bešiča, ki je bil le malo prekratek, da bi žogo iz kazenskega prostora usmeril proti golu!
69'
70'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
71'
  Vršič je oddal uporabno žogo v kazenski prostor, kjer je bil nekdo v napoto Kašniku in ta ni uspel dobro zaključiti strela.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
71'
  KAKŠEN STREL OMLADIČAAA! Naravnost v stičišče vratnice in prečke je meril nekdanji nogometaš Rudarja!!!
72'
  Menjava: iz igre Antonio Delamea Mlinar, v igro Matic Fink.
73'
  Namera Kosiča je jasna: doseči vsaj en zadetek.
74'
  Romih bo okrepil zvezno vrsto.
74'
  Menjava: iz igre Dejan Krljanovič, v igro Damir Marijan.
75'
75'
76'
76'
76'
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Marijan. Dobil ga je Nik Omladič.
78'
  Precej raztrgana igra v teh trenutkih. Obe ekipi v zadnjih linijah puščata precej prostora. V zadnjih minutah so pod pritiskom zmajčki.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink.
79'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
80'
  Bezjak si je ustvaril priložnost na levi strani, si lepo namestil žogo, počakal, nato pa s plasiranim strelom ukanil Džafiča.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Bešič.
80'
80'
  Menjava: iz igre Denis Popovič, v igro Klemen Medved.
81'
  Bešič se je znašel v dobrem položaju za strel, a je Kotnik stal na mestu.
82'
  Ja, kdo bi si mislil, da bodo Celjani nekaj več kot osem minut pred koncem vodili z zanesljivih 2:0.
82'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Bekim Kapič.
86'
  Močivnik ima težave s krči in leži na tleh.
86'
  Srečanje se nadaljuje.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Pavlovič. Dobil ga je David Kašnik.
86'
  Menjava: iz igre Iztok Močivnik, v igro Stefan Ristovski.
87'
88'
  Izvrstna akcija Celja! Pavlovič je odlično namestil žogo na glavo Bezjaka, ki mu ob taki podaji res ni bilo težko zadeti. Bezjak je dokončno potrdil šele peto zmago Celja na gostovanjih pri Olimpiji.
89'
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink. Lovi Kotnik.
90+1'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Damir Marijan.