5. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  12.08.2012 ob 17.00

Aluminij

2 : 1

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Aluminij: Murko, Kožar, Topolovec, Žagar, Sulejmanovič, Drevenšek, Spahič, Bingo, Medved, Kurež, Bešič. Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, Jogan, Celcer, Mevlja, Vetrih, Ndaye, Žigon, Arčon, Jogan.
0'
  Potem, ko so nogometaši Aluminija v prejšnjem krogu vendarle dočakali svojo prvo zmago v prvoligaški konkurenci, boto prve tri točke skušali vknjižiti tudi danes, pred domačimi navijači.
0'
  Pred tekmo so v domačem taboru pripravili tudi krajšo slovestnost, saj je trener Bojan Flis včeraj praznoval svoj 50. rojstni dan. Ali ga bodo domači fantje danes obdarili z zmago?
0'
  V majici Aluminija bo premierno zaigral tudi posojeni nogometaš Olimpije, Adnan Bešič.
0'
0'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Aljaž Medved.
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan.
2'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Alen Jogan.
2'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Tomaž Kožar.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kris Jogan.
4'
  Po lepi podaji Celcerja, je s strelom z glavo poizkušal Jogan, a je žogo z nekaj težavami Murko le ukrotil.
8'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
8'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Miha Mevlja.
12'
  Današnja tekmeca sta se nazadnje pomerila pred desetimi leti, ko sta se v finalu borila za pokalno lovoriko, katere so se naposled veselili Goričani.
13'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
14'
  Aluminij ima udarec iz kota.
15'
  Streljal je Klemen Bingo, a mimo vrat.
16'
  Po podaji Žagarja iz kota, je najvišje skočil Bingo, ki pa je le za malo zgrešil vrata gostov.
18'
  Streljal je Tomaž Kožar, a mimo vrat.
20'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Denis Topolovec.
21'
  Uroš Celcer je dobil rumeni karton.
22'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Robert Kurež.
23'
  Aljaž Medved je dobil rumeni karton.
23'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Medved. Utrpel ga je Sandi Arčon.
24'
25'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Adnan Bešič. Utrpel ga je Alen Jogan.
25'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
26'
  Ne preveč nevaren strel Žigona, je Murko preprosto odbil.
32'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Adnan Bešič.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
36'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Semir Spahič.
37'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
40'
  V precej soparnem vremenu spremlajmo igro na sredini igrišča, z redkimi priložnostmi.
43'
44'
  Semir Spahič je dobil rumeni karton.
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
45'
  Minuta sodniškega podaljška.
45+1'
45'
46'
  GOOOL! Zadel je Dejan Žigon!
48'
  Po napaki Binga, je žoga prišla do Žigona, ki je izkoristil ponujeno in dosegel že svoj peti gol v tej sezoni.
50'
  Gorica ima udarec iz kota.
52'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Marko Kmetec.
53'
54'
55'
  Glavni sodnik Žganec je tokrat pogledal skozi prste Medvedu, ki bi kaj lahko prejel še drugi rumeni karton. Končalo se je le z opozorilom.
57'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Tomaž Murko.
58'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Kris Jogan.
58'
  Denis Topolovec je dobil rumeni karton.
59'
  Tekma je za kratek čas prekinjena, saj poškodovanemu Žigonu nudijo pomoč.
60'
  GOOOL! Zadel je Marko Kmetec!
61'
  Lepo podajo Medveda, je rezervist Kmetec spretno pretvoril v zadetek.
62'
  Menjava: iz igre Tadej Žagar, v igro Gregor Režonja.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
64'
65'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Utrpel ga je Gregor Režonja.
66'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Medved. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
70'
  Kmetec je danes dosegel že svoj 94. prvoligaški gol.
72'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Utrpel ga je Denis Topolovec.
73'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
73'
  Streljal je Uroš Celcer, a mimo vrat.
76'
  Za nekoliko bolj navijaško vzdušje je tudi tokrat poskrbela domača navijaška skupina 'Šumarji'.
77'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Sandi Bremec.
79'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Režonja. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
79'
81'
82'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Marko Kmetec.
82'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
84'
  Po samostojnem prodoru, je Kurež z roba kazenskega prostora povsem neoviran natančno zadel.
85'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Jan Dornik.
86'
86'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
87'
88'
  Menjava: iz igre Aljaž Medved, v igro Žiga Vraničar.
89'
  Debi mladega Vraničarja.
90'
  Strel v okvir vrat! Iz prostega strela je poskusil Marko Drevenšek, vendar je Simčič žogo odbil v kot.
90'
90'
  Še tri minute sodniškega podaljška.
90+3'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Gregor Režonja.
90+3'
90+3'
  Po zmagi v Velenju, so nogometaši Aluminija svojo prvo zmago med prvoligaši dosegli še pred domačimi navijači in tako vknjižili že šesto točko v letošnjem prvenstvu.