PLTS: Statistični posladki 31. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 31. krogu so gledalci v povprečju videli 4,4 zadetka na tekmo. Povprečje iz letošnje sezone je tako naraslo na 2,67 zadetka na tekmo.
  • V 31. krogu so gledalci v povprečju videli tudi 3,8 rumena kartona in nobenega rdečega kartona. Povprečje iz letošnje sezone po novem znaša 4,76 rumenih kartonov na tekmo in 0,29 rdečih kartonov na tekmo.
  • Nogometaši so v 31. krogu dosegli 22 zadetkov, kar je največ v letošnji sezoni. Strelci so bili pred tem podobno uspešni  aprila 2008, ko je v takratnem 27. krogu prav tako padlo 22 golov.
  • Osem zadetkov v Kidričevem med Aluminijem in Ruderjem je najbolj bogata tekma z zadetki v letošnji sezoni. To se je nazadnje zgodilo novembra lani, v 31. krogu pretekle sezone, ko je Maribor visoko premagal Triglav.
  • Zmaga Gorice nad Celjem je bila petdeseta zmaga gostujočih ekip v letošnji sezoni.
  • Vasja Simčič (Gorica), Matic Kotnik (Celje) in Mate Eterović (Rudar) so edini nogometaši, ki so v letošnji sezoni nastopili prav na vseh tekmah.
  • Vasja Simčič (Gorica) in Matic Kotnik (Celje) sta edina nogometaša, ki sta v letošnji sezoni oddelala prav vse razpoložljive minute na igrišču.
  • Sandi Bremec (Gorica) je v letošnji sezoni vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše že sedemnajstkrat, kar je največ med vsemi.
  • Sebastjan Gobec (Celje) je s 439. prvoligaškim nastopom še povečal svoj rekorden dosežek po številu nastopov.

Maribor:

• Tekme Maribora si je v Prvi ligi Telekom Slovenije ogledalo že več kot 1.300.000 gledalcev.
  • Robert Berić se je z enajstim zadetkom v sezoni izenačil na šestem mestu lestvice strelcev z Robertom Kurežem.
  • Martin Milec je odigral dvajseto prvoligaško tekmo v sezoni.
  • Dejan Mezga je na 140. tekmi v Prvi ligi Telekom Slovenije presegel 10.000 minut na igriščih.
  • Goran Cvijanović je presegel 2.000 prvoligaških minut na igriščih v letošnji sezoni.
  • Soares Bordignon Arghus je presegel 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matija Smrekar je prejel prvi rumeni karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Rok Baskera je v letošnji sezoni vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše že štirinajstkrat, tako da je po novem osamljen na četrtem mestu najbolj zaželjenih menjav.
  • Nik Omladić se je z desetim prvoligaškim zadetkom v dresu Olimpije izenačil na petem mestu klubske lestvice strelcev skupaj s Cimirotićem in Bešićem.
  • Boban Jović je presegel 8.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Damjan Trifković je presegel 12.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matic Fink je presegel 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Đorđe Ivelja je odigral deseto prvoligaško tekmo v letošnji sezoni.
  • Anej Lovrečič je presegel 2.000 minut na prvoligaških igriščih v letošnji sezoni.
  • Filip Valenčič je odigral jubilejno petdeseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije in se z osmim prvoligaškim zadetkom  v dresu Olimpije izenačil na osmem mestu klubske lestvice strelcev z Bobanom Jovićem in Agimom Ibraimijem.

Luka Koper:

• Miha Blažič je odigral jubilejno petdeseto tekmo v Prvi Ligi Telekom Slovenije in presegel 4.000 minut na prvoligaških igriščih.
  • Ivica Guberac je presegel 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Ivan Brečevič je dosegel deseti prvoligaški zadetek v sezoni, s katerim se je izenačil na devetem mestu lestvice strelcev z Goranom Cvijanovićem.
  • Domen Črnigoj je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Davor Bagarić je odigral 40. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damir Hadžič je presegel 2.000 prvoligaških minut na igrišču v sezoni.
  • Andrea Migliorini je prejel prvi rumeni karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Pučko je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni.

Domžale:

• Nejc Skubic se je z desetim rumenim kartonom v prvoligaški sezoni izenačil z Matejem Mavričem Rožičem na šestem mestu najbolj pogosto kaznovanih nogometašev.
  • Nejc Vidmar je odigral dvajseto prvoligaško tekmo v sezoni.
  • Nejc Skubic je prejel deseti rumeni karton v prvoligaški sezoni.
  • Jon Gorenc Stankovič je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je v letošnji sezoni preživel več kot tisoč minut na prvoligaških igriščih.
  • Žiga Kous je v letošnji sezoni preživel več kot 2.000 minut na prvoligaških igriščih in se z devetim rumenim kartonom izenačil na devetem mestu najbolj pogosto kaznovanih nogometašev skupaj z Nusmirjem Fajićem.
  • Žan Majer je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Matic Kotnik je na prvoligaških tekmah klonil prvič po 245. minutah.
  • Klemen Medved je vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše kar enajstkrat v sezoni in se prebil na seznamu najbolj zaželjenih menjav na sedmo mesto, ki si ga deli še s tremi nogometaši.
  • Celjani so doživeli deseti prvoligaški poraz pred domačimi gledalci proti ekipi Gorice.
  • Marko Krajcer je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni.
  • Tadej Gaber je odigral deseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • David Tomažič Šeruga je na dvajseti tekmi v sezoni  dosegel tudi prvi letošnji zadetek, skupno njegov deseti v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gregor Bajde je odigral trideseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Andraž Žurej je odigral dvajseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Christian Bubalović je z devetimi rumenimi in enim rdečim kartonom v prvoligaški sezoni na petem mestu najbolj pogosto kaznovanih nogometašev.
  • Mate Eterović se je s trinajstim prvoligaškim zadetkom v sezoni izenačil na drugem mestu lestvice strelcev s še dvema nogometašema.
  • Rudar je vknjižil prvo prvoligaško zmago v Kidričevem.
  • Elvis Bratanović je lastnik natanko 800. zadetka, ki ga je Rudar dosegel v Prvi ligi Telekom Slovenije. Z novima dvema prvoligaškima zadetkoma se je tudi izenačil na osmem mestu klubske lestvice strelcev z Alenom Mujanovičem. Oba sta zabila 24 golov.
  • Nemanja Stjepanovič je odigral deseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rajko Rotman je odigral 70. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sebastjan Berko je odigral 140. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • David Kašnik je presegel 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Triglav:

• Triglav je po obisku na domačih tekmah prehitel Izolo na sedemnajstem mestu lestvice obiskanosti.
  • Anže Jelar je odigral trideseto prvoligaško tekmo v sezoni.
  • Davor Bubanja je presegel 5.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matic Sever je odigral jubilejno petdeseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Gostujoče tekme Gorice si je v letošnji sezoni ogledalo že več kot 10.000 gledalcev.
  • Dejan Žigon je z dvanajstim prvoligaškim zadetkom v sezoni osamljen na petem mestu lestvice strelcev.
  • Gorica je dosegla deseto prvoligaško zmago v Celju.
  • Vasja Simčič je na igriščih Prve lige Telekom Slovenije preživel več kot 15.000 minut in se s 168. prvoligaškim nastopom v dresu Gorice prebil na deveto mesto klubske lestvice pred Simona Živca.
  • Matija Širok, Uroš Celcer in Dejan Žigon so odigrali trideseto prvoligaško tekmo v sezoni.
  • Jani Šturm in Miha Gregorič sta na igriščih Prve lige Telekom Slovenije preživela več kot 6.000 minut.
  • Nejc Praprotnik je na igriščih Prve lige Telekom Slovenije preživel več kot tisoč minut.
  • Miha Mevlja je na trideseti prvoligaški tekmi v sezoni presegel 8.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Aluminij:

• Aluminij je doživel prvi prvoligaški poraz v Kidričevem proti Rudarju.
  • Tomaž Murko je odigral trideseto prvoligaško tekmo v letošnji sezoni.
  • Sandro Bloudek je odigral deseto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rade Jovanovič je dosegel prvi prvoligaški zadetek v letošnji sezoni.
  • Matic Črnic je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Aluminija.

Mura 05:

• Alen Ploj je vstopil v igro s klopi za rezervne nogometaše kar enajstkrat v sezoni in se prebil na seznamu najbolj zaželjenih menjav na sedmo mesto, ki si ga deli še s tremi nogometaši.
  • Jure Travner je s 37. prvoligaškim nastopom v dresu Mure 05 prehitel Nina Kouterja na devetem mestu klubske lestvice in z 3239. minutami na igrišču tudi Leona Horvata na sedmem mestu klubske lestvice.
  • Arpad Vaš je dosegel prvi prvoligaški zadetek v letošnji sezoni.
  • Vedran Vinko je 70. nastop v Prvi ligi Telekom Slovenije proslavil z desetim prvoligaškim nastopom v sezoni.
  • Mitja Morec je presegel tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Tekst: MKo /Prvaliga.si