14.01.2022 | Prva liga Telemach
Poraz Aluminija in Radomelj

Ekipi Aluminija in Radomelj sta petkovo popoldne izkoristili za gostovanje v Gorici. Kidričani so gostovali v Novi Gorici, Radomljani pa v Veliki Gorici, eni in drugi pa so se domov vrnili poraženi.

Hrvaški prvoligaš je obračun s četo novega trenerja Nermina Bašića dobil z izidom 4:0, gostitelji pa so vse štiri zadetke dosegli v drugem polčasu. V končnici prvega je najstrožjo kazen Radomelj zapravil Ivan Šarić, mrežo David Šugića pa je kmalu po odmoru načel Caio Cruz. V 76. minuti je z bele točke zadel Matthew Steenvoorden, že v naslednjem napadu pa je bil uspešen Fran Brodić. Domačo zmago je potrdil Jurić.

Štajerci so na severu Primorske dobili prvi polčas, v polno je meril Haris Kadrić. Vodilna ekipa 2. SNL je v nadaljevanju dvoboja prišla do preobrata in zmage. Najprej je izenačil Abel Marc, za popoln preobrat pa je zadel še Rene Prodanović.

GORICA - ALUMINIJ 2:1

Strelci: Marc, Prodanović; Kadrić

HNK GORICA - KALCER RADOMLJE 4:0 (0:0)

Strelci: Cruz (47'), Steenvoorden (76'/11m), Brodić (77'), Jurić (87')
Radomlje - prvi polčas: Velić, Mišić, Mužek, Guček, Primc, Nuhanović, Zabukovnik, Cerar, Šarić, Pogačar, Guzina. Drugi polčas: Šugić (Fermišek), Zulić, Jazbec, Petek, Bošnjović, Kostanjšek, Zabukovnik, Štorman, Kregar, Fortuna, Varga. Trener: Nermin Bašić.