1.SNL 08/09, 21.krog, Hit Gorica-Rudar Velenje
Nova Gorica
Športni park
Soccer game
link
Hit Gorica
0 : 1
Rudar Velenje
Sodniki: |
Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč)
, Ponis Roberto (4. sodnik)
|
Delegat: |
Kodarin Janko
|
Št. gledalcev: |
500
|
Rudarji ugnali Vrtnice
Nogometaši Rudarja iz Velenja so še tretjič v tej sezoni ugnali HIT Gorico in tako z zmago začeli spomladanski del prvenstva.
Novogoričani, ki zaigrali brez obolelega Velikonje, so bili v prvih minutah na domačem stadionu boljši nasprotnik. Demirović in Osterc sta imela nekaj priložnosti, najlepšo slednji ki je celo zatresel vratnico. V nadaljevanju se je domačim navijačem predstavil novi vratar HIT Gorice Žilić, ki je ukrotil strel Perića.
Drugi polčas si je ogledal tudi novoizvoljeni predsednik Nogometne zveze Slovenije Ivan Simič, prvi udarec pa je sprožil Nebojša Kovačevič. V 51. minuti je strel Rudarjevega igralca Omladiča z osmih metrov Žilić, nekaj minut kasneje pa je strel Kršiča na drugi strani le za nekaj centimetrov zgrešil cilj.
Odločitev je padla v 68. minuti, ko je bil Cipot najvišji po kotu Trifkovića. Deset minut pred koncem si je Tolimir prislužil drugi rumeni karton, toda ob številčni premoči Novogoričanom v končnici tekme niso prišli do prave priložnosti.