Datum od
Datum do

19.10.2024 | Prva liga Telemach
Olimpija iz Lendave z minimalno zmago
Nogometaši Nafte 1903 so v 12. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:1 (0:1).
19.10.2024 | 2. SNL
Kranjčani podaljšali zmagovalno serijo in skočili na vrh lestvice
S tekmama v Kranju in Velenju se je pričela druga tretjina 2. SNL. Triglav je bil s tremi doseženimi zadetki boljšo od Krke, Rudar pa je z izidom 2:1 premagal ekipo Tolmina.
Sedem golov v Celju prineslo tesno zmago domačih
Nogometaši Celja so v 12. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 4:3 (0:1).
18.10.2024 | 1. SFL
Trikrat domači, v gosteh Siliko in Kixi
V 6. krogu 1. SFL so se zmag veselili FK Dobovec , FK Siliko, FK Dobrepolje, THE Nutrition Extrem in Kix Ajdovščina.
18.10.2024 | Sodniki
Nova knjiga Pravil nogometne igre 2024/25
Nogometna zveza Slovenije je izdala novo knjigo Pravila nogometne igre 2024/ 25, ki obsega uradno besedilo pravil nogometne igre v slovenskem jeziku, ki jih je odobril Mednarodni odbor za nogometna pravila (IFAB), odločbe NZS k Pravilom igre in ustrezne komentarje ter obrazložitve predsednika komisije NZS za pravila igre in častnega predsednika Zveze nogometnih sodnikov Slovenije Vlada Šajna.
18.10.2024 | Ženska A
V Nemčiji in Avstriji na vrhu
Poleg domačih prvenstev so bile naše legionarke minule dni aktivne tudi v ligi prvakinj, kjer začenjamo pregled. Tako je St. Pölten v 2. kolu odigral izvrstno tekmo proti Manchester Cityju in po preobratu v 2. polčasu klonil doma z 2:3. Izabela Križaj je odigrala celo tekmo, Mateja Zver do 64. minute. Roma je brez naše Maje Madon visoko zmagala na gostovanju v Istanbulu – s 6:1 proti Galatasarayju.
Pred nami 6. krog 1. SFL
Vodilni Dobovec gosti KMN Bronx Škofije, Siliko odhaja v Zagorje k ŠD Mlinše, Oplast gostuje v Dobrepolju, Ajdovci še drugič zapored ob Savi – prejšnji teden v Zasavju, tokrat v Posavju, v Sodražici bo gostoval FC Trzin Mobi Arena. Prosta je ekipa PJ Joco Benedikt.
Analiza sojenja in fizični trening sodnikov na drugem jesenskem seminarju
Še drugi jesenski seminar po končani drugi tretjini jesenskega dela prvenstvih tekmovanj so imeli včeraj elitni sodniki in sodnice A in A1 liste. Zaradi revitalizacije igrišč v Nacionalnem nogometnem centru Brdo so sodniki sprva opravili fizični del s treningom na julija letos odprtem igrišču NK Preddvor v Srednji Beli, strokovni del seminarja pa se je nadaljeval na sedežu NZS.
17.10.2024 | Futsal AA
Finska je bila boljša
Slovenija je v kvalifikacijah za SP 2025 doživela prvi poraz. V Moldaviji jo je s 4:0 premagala Finska, ki vodi po dveh dneh kvalifikacij. Slovenijo v soboto čaka še tekma proti Angliji.
17.10.2024 | Prva liga Telemach
Pred tekmo: Domžale - Radomlje
Dvanajsti krog Prve lige Telemach bodo z občinskim derbijem sklenili nogometaši Domžal in Radomelj. Pred tedni so se zmage veselili mlinarji, kdo bo boljši v nedeljskem večeru?
Pred tekmo: Bravo - Maribor
Bravo bo v nedeljo v Šiški gostil ekipo Maribora, ki se bo v prestolnici prvič predstavil pod taktirko Boštjana Cesarja. Kdo bo uspešnejši v Ljubljani?
Pred tekmo: Koper - Primorje
Prvega so avgusta dobili kanarčki, komu bo pripadel drugi primorski obračun v letošnji izvedbi Prve lige Telemach? Nogometaši Kopra in Primorja se bodo v sobotnem večeru pomerili na Bonifiki.
Pred tekmo: Nafta - Olimpija
Olimpijin niz neporaženosti je končan, ranjeni zmaji pa bodo skušali poletni ritem ujeti v Lendavi. Svoje načrte ima tudi Nafta, ki je nazadnje slavila pred skoraj dvema mesecema.
17.10.2024 | Pokal Terme Olimia
Po žrebu ženskega in moškega futsal pokala
V prostorih NZS je bil izveden žreb tekmovalnih parov za moški in ženski futsal pokal. S strani vabljenih klubov se je žreba udeležil predstavnik ŽNK Vrhnika.
Pred tekmo: Celje - Mura
Ligaški nogomet se vrača na male zaslone. Uvodno dejanje nadaljevanja sezone se bo odvilo v knežjem mestu, kjer Celje pričakuje Muro.
Uspešen teden naših na tujem
Na Hrvaškem so pred ligaškim začetkom odigrali finalni turnir superpokala. Naslova prvaka se je veselil Olmissum z našim reprezentantom Uroš Đurićem. V finalu je ekipa iz Omiša po 6-metrovkah s 4:1 porazila Futsal Dinamo.
17.10.2024 | Sodniki
Matej Rustja na čelu MDNS Nova Gorica
V Vipavi je bila v torek izpeljana izredna volilna skupščina Medobčinskega društva nogometnih sodnikov Nova Gorica.  Po tem ko so februarja izpeljali volilno Skupščino v štajerski prestolnici- MDNS Maribor-, so izpeljali volitve v organe tudi pri MDNS Nova Gorica. Nekdanji prvi mož goriških sodnikov Borut Kopač se je poslovil v tretjem mandatu in mesto prvega moža prepustil novemu predsedniku, ki je za naslednje 4-letno mandatno obdobje 2024-2028 postal Matej Rustja (na sliki v sredini), ki bo opravljal tudi delegiranje kontrolorjev sojenja.
16.10.2024 | Futsal AA
Izvrsten začetek Slovenije, v četrtek proti Finski
Slovenska ženska futsal reprezentanca je s prepričljivo zmago (7:0) proti Moldaviji začela kvalifikacije za nastop na svetovnem prvenstvu. Jutri se bo Slovenija ob 14. uri pomerila s Finsko, ki je na prvi tekmi s 5:2 porazila Anglijo.
16.10.2024 | Ženska A
Maja Sternad bo zaigrala za Slovenijo
Maja Sternad, talentirana nogometašica z bogatimi izkušnjami v nemški Bundesligi, je pridobila dovoljenje Mednarodne nogometne zveze (FIFA) za igranje v slovenski ženski reprezentanci. FIFA je odobrila spremembo njenega nogometnega državljanstva, kar pomeni, da bo odslej nastopala za Slovenijo, domovino svojega očeta.
16.10.2024 | 2. SNL
Goričani in Kidričani za vrh lestvice, v Šiški ljubljanski derbi
Vrhunec 11. kroga bo nedeljski obračun vrha lestvice, za prvo mesto se bodo pred kamerami Sportkluba udarili nogometaši Gorice in Aluminija. V prenosu NZS boste lahko spremljali ljubljanski dvoboj Ilirije in Slovana, Beltinčani pa bodo s tekmo proti Dravinji proslavili 75-letnico igranja nogometa.