29. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  21.04.2013 ob 16.00

Aluminij

2 : 2

Triglav

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji nogomet, prisrčno pozdravljeni! 29. krog Prve lige Telekom Slovenije prinaša pomembni tekmi neposrednih konkurentov v boju za obstanek. V Kidričevem se bosta srečala domači Aluminij in Triglav iz Kranja.
0'
  Aluminij se lahko danes na lestvici povsem približa Triglavu. Prav tako je možna dodatna oddaljitev Kranjčanov, ki imajo na sedmem mestu štiri točke več od predzadnjih Kidričanov.
0'
  Triglavani so na Štajersko odšli z imenitno popotnico dveh zaporednih zmag. Dušan Kosič je prerodil ekipo, ki zdaj kaže zelo obetavno podobo.
0'
  Tudi Aluminij je med tednom doživel ustrezno spodbudo. Sredina zmaga nad Olimpijo je bila veliko presenečenje. To je bila prva zmaga Edina Osmanovića, odkar je prevzel trenersko mesto v Kidričevem. V štirih prejšnji poskusih je Aluminij dvakrat igral neodločeno in dvakrat izgubil.
0'
  Tri medsebojne tekme Aluminija in Triglava v tej sezoni je zaznamovala strelska neučinkovitost. Najprej so v Kranju zmagali domači (1:0), nato so so jim na Dravskem polju rdeče beli vrnili z enako mero (1:0), na zadnji tekmi na Gorenjskem pa se mreži nista zatresli.
0'
  Pri učinkovitosti ne moremo mimo spoznanja, da je Aluminij v tej sezoni dosegel najmanj zadetkov (25) med vsemi prvoligaši. Triglav si s Celjem deli predzadnje mesto (28).
0'
  Aluminij je med manj uspešnimi moštvi, če upoštevamo nastope na svojem stadionu. Obenem za Triglav velja, da je na dosedanjih štirinajstih gostovanjih osvojil le šest točk, najmanj med vsemi klubi.
0'
  Nogometaši bodo brcali v sončnem in prijetnem spomladanskem popoldnevu.
0'
  Trener domačih Osmanović je mesto v začetni enajsterici namenil vratarju Murku, ki mu bodo delali družbo še Spahić, Topolovec, Kurež, Žagar - Knez, Medved, Bingo, M. Rešek, Lonzarič, Bloudek in Črnic.
0'
  Gostujoči strateg Kosič zaupa naslednji postavi: Pelko, Šturm, Diallo, Klemenčič, Jelar, Đurković, Krcić, Poplatnik, Pokorn, Nazić in Bubanja.
0'
  Glavni sodnik tekme bo Bojan Mertik. Ob stranskih črtah mu bosta pomagala Marjan Tompa in Simon Smej. Vloga četrtega sodnika pripada Darjanu Kovačiču.
0'
  Ponavlja se zgodba s prejšnjih tekem. Tudi pomemben dvoboj za obstanek na tribune stadiona v Kidričevem ni pritegnil mnogo gledalcev.
0'
0'
  Klemen Šturm v prepovedanem položaju.
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Matic Črnic.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
2'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Šturm. Utrpel ga je Mitja Rešek.
7'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Alen Krcič.
8'
  Aluminij ima udarec iz kota.
9'
  V Kidričevem doslej brez razburljivosti. Spremljamo igro na sredini igrišča. Nekaj aktivnejši so nogometaši Aluminija.
10'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil David Lonzarič. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Poplatnik.
12'
  Prvi so zapretili Triglavani. Z dvema nevarnima streloma v enem napadu. Obakrat je bil na mestu vratar Murko.
12'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
15'
16'
  Triglav ima udarec iz kota.
17'
  GOOOL! Zadel je Tadej Žagar!
19'
  Žagar Knez je utekel med gostujočimi branilci in izkoristil dolgo podajo z leve strani.
23'
26'
  Pomembnost tekme prinaša zavzet boj za vsako žogo.
27'
27'
  GOOOL! Zadel je Lamin Diallo!
28'
  Poplatnik je prispeval podajo iz kota, Diallo pa zadetek z glavo za izenačenje. Murko se je sicer dotaknil žoge, vendar gola ni mogel preprečiti. Kranjski branilec je bil natančen drugič v tej sezoni.
30'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Aleš Poplatnik.
32'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Matic Črnic.
33'
  Jalen Pokorn je dobil rumeni karton.
37'
38'
  Mitja Rešek je dobil rumeni karton.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar.
40'
  Imenitna priložnost za Triglav! Jelar je prišel do strela s šestih metrov, a se je znova izkazal Murko.
40'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Poplatnik. Utrpel ga je Tadej Žagar.
42'
  Še naprej izenačen obračun v Kidričevem. Nekaj konkretnejši so gostje, čeprav imajo Kidričani žogo malce več v svoji posesti.
42'
  Streljal je Mitja Rešek, a mimo vrat.
45+1'
  Priložnost za Aluminij! Kurež je lepo podal do Črnica na desno stran, ki je v sredini našel Bloudka. Ob slabem sprejemu žoge je bil hitrejši vratar Pelko.
45+1'
  Teče minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Rezultat ob polčasu je realen odsev dogajanja v Kidričevem. Obeta se razburljivo nadaljevanje.
45'
45'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
46'
48'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Medved. Utrpel ga je Žan Pelko.
48'
  Aljaž Medved je dobil rumeni karton.
50'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jasmin Nazič. Utrpel ga je Matic Črnic.
53'
  Menjava: iz igre Jasmin Nazič, v igro Martin Šušteršič.
55'
  V drugem polčasu za zdaj brez obetavnih akcij. Zaznamujejo ga čvrsti dvoboji in malo kombinatorne igre.
55'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Marko Drevenšek.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandro Bloudek.
57'
  Po preigravanju je Žagar z desne strani podal v kazenski prostor. Morda je bil Bloudek pri strelu iz bližine premalo odločen. Ubranil ga je Pelko.
59'
  Streljal je Enis Đurkovič, a mimo vrat.
59'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Dragan Ovčina.
60'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Semir Spahič.
60'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
61'
  Streli Kranjčanov z razdalje jim za zdaj ne prinašajo uspeha.
62'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
63'
  Streljal je Enis Đurkovič, a mimo vrat. Bil je blizu uspeha.
66'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil David Lonzarič. Utrpel ga je Anže Jelar.
69'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Rade Jovanovič.
69'
70'
  Marko Drevenšek v prepovedanem položaju.
70'
  Streljal je Sandro Bloudek, a mimo vrat.
71'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Aleš Poplatnik.
73'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
74'
  GOOOL! Zadel je Enis Đurkovič!
75'
  Po desni strani je izvedel prodor Bubanja. Na pravem mestu v kazenskem prostoru je bil Đurković, ki ni zamudil priložnosti po natančni podaji.
76'
  Kranjski napadalec je dosegel že svoj trinajsti zadetek v sezoni.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež.
78'
  Kurež je natančno udaril z razdalje. Strel je preletel in presenetil Pelka, vendar je vratnica preprečila veselje Kidričanom.
78'
  Menjava: iz igre Semir Spahič, v igro Gorazd Zajc.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek.
81'
82'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Davor Bubanja.
83'
  Enajstmetrovka za Aluminij!
84'
  Prekršek je storil Martin Šušteršič. Utrpel ga je Gorazd Zajc. Napadalec Aluminija je preigral Šušteršiča, ob dvoboju je sodnik Mertik dosodil najstrožjo kazen.
85'
Gol (11m)
  GOOOL! Marko Drevenšek je zadel enajstmetrovko!
86'
  Drevenšek je meril natančno, v levi zgornji kot. Pelko je bil nemočen.
87'
  Menjava: iz igre Martin Šušteršič, v igro Dinnyuy Kongnyuy.
87'
  Šušteršič se je poškodoval pri prej omenjenem posredovanju in moral zapustiti teren.
89'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Dinnyuy Kongnyuy. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
89'
  Dinnyuy Kongnyuy je dobil rumeni karton.
89'
  Streljal je Denis Topolovec, a mimo vrat.
90'
  Še štiri minute sodniškega dodatka.
90+3'
  Kurež je imel priložnosti za popoln zasuk, vendar je po podaji Drevenška iz ugodnega položaja zgrešil žogo.
90+4'
90+4'
  Končalo se je torej z neodločenim izidom, ki je, glede na videno, morda še najpravičnejši. Razlika na lestvici med moštvoma ostaja štiri točke. Lep pozdrav iz Kidričevega!