5. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  12.08.2015 ob 17.30

Rudar Velenje

1 : 1

Krško

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1000

Vroča tekma in na koncu remi

Rudar - Krško 1:1 (1:1)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 1000, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Klančnik (Slovenj Gradec) in Friš (Sladki Vrh).
* Strelca: 1:0 Prašnikar (12.), 1:1 Đukić (33.).
* Rudar: Radan, Kašnik, Trifković, Prašnikar (od 78. Krcić), S. Babić, Kocić (od 46. Žitko), Bolha, Ihbeisheh, Knezović, Jahić, M. Babić (od 90. Tolimir).
* Krško: Zalokar, Petric, Volarič (od 75. Bučar), Jurečič (od 58. Rujović), Poljanec, Sikošek, Urbanč, Drnovšek, Čeh, Obed (od 46. Slivšek), Đukić.
* Rumeni kartoni: Knezović, Radan, S. Babić, M. Babić, Ihbeisheh; Jurečič, Petric.
* Rdeči karton: Knezović (45.), S. Babić (45.).

Velenjčani bodo tokrat s točko proti Krškemu kar zadovoljni, posebej zaradi dejstva, da so ves drugi polčas igrali kar z dvema igralcema manj. Toda v obrambi so bili dovolj zbrani in čvrsti, da so obdržali vsaj neodločen izid iz prvega polčasa.

Čeprav so gosti odločneje začeli tekmo, pa so v 12. minuti povedli domači. Rhema Chukwudiamara Obed je nespretno podal žogo proti svojemu vratarju, prestregel jo je Luka Prašnikar in jo z lobom poslal čez Marka Zalokarja v mrežo. Za Prašnikarja je bil to že četrti zadetek v sezoni.

Sledilo je obdobje brez posebnih nevarnosti za ena ali druga vrata, v 33. minuti pa so Krčani izenačili. Dejan Urbanč je izvedel prosti strel, Bojan Đukić pa z glavo zadel za 1:1. Zadnjo priložnost v prvem delu je zapravil Prašnikar, ki je iz bližine slabo streljal z glavo.

Tik pred koncem polčasa pa sta trčila Milan Kocić in Zalokar. Domači so zahtevali enajstmetrovko, ki pa je niso dobili, zato pa so po dolgi prekinitvi (polčas se je zavlekel za deset minut) dobili dve izključitvi. Druga rumena kartona sta prejela Ivan Knezović in Stjepan Babić.

V drugem polčasu je bilo precej manj razburljivo, Krško je imelo pobudo, ki je bila jalova, Velenjčani pa so se pričakovano povlekli nazaj in čakali na protinapade. Kljub izdatni številčni prednosti Krčanom ni uspelo streti velenjskega obrambnega zidu, poskušali so predvsem s podajami v globino, a te niso zalegle. Priigrali si niso praktično niti ene zrele priložnosti več.

Rudar bo v 6. krogu v soboto gostoval v Kopru, Krško pa bo gostilo Krko.